SSS Sık Sorulan Sorular
  • Henüz Kaydedilmiş Bir Mesaj Bulunmamaktadır.
Henüz Kaydedilmiş Bir Mesaj Bulunmamaktadır.
1

Dekoratif Radyatör, Havlupan ve Dekoratif Havlupanlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Satın aldığım ürün ne zaman elimde olur?

 

 

 Ürünlerin sipariş adedi altında teslim süresi ile ilgili bilgiler mevcuttur.Belirtilen sürede ürün anlaşmalı kargo şirketine teslim edilir.Bulunduğunuz bölgeye göre ürünleriniz kargoya verildiği andan itibaren 1 ila 3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir.

 

 

Kargodan gelen paket darbeli,ne yapmalıyım?

 Ürünleriniz fabrikamızda %100 kalite kontrol testlerinden geçip özenle paketlenmektedir.Her ne kadar kargo şirketleri ile yaptığımız anlaşma gereği ürünlerimiz özenle taşınsa dahi zaman zaman nakliye sırasında darbe alabilmektedir. Eğer ürün zarar gördü ise hemen kargo şirketine karşı ödemeli olarak ürünü iade ediniz ve bizi bilgilendiriniz. Stok durumuna göre,Yeni ürününüz 1 gün sonra ücretsiz olarak adresinize gönderilmek üzere Kargo’ya teslim edilecektir.

 

 

Ürün web sitesinde gördüğüm ürünle bire bir aynı mıdır?

 Sitemizde sunduğumuz ürünlerin görselleri özellikle satın aldığınız ürünle bire bir aynı olacak şekilde sunulmuştur. Şunu hatırlatmak isteriz ki, internet ortamında göreceğiniz ürünlerin En/Boy/Yükseklik-Renk değerleri farklı algılanabilmektedir. Bu sebeple aldığınız ürünün sitede deklere edilen boyut ve renk değerlerine dikkat etmenizi ,Ürün Bilgisi bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. 

Aldığım ürün banyomu veya odamı ısıtır mı?

 Sitemizde yer alan tüm Havlupan ve Radyatörlerin bilgileri arasında "Isıl Güç 75/65-20 Kombi Sistem İçin" ve "Isıl Güç 90/70-20 Merkezi Sistem İçin" yazan ve Kcal/h biriminden değerlerini göreceksiniz. Banyo ya da Odanız için gerekli olan Isı ihtiyacına uygun ürün seçmenizi öneririz. Isı ihtiyacınızı öğrenmek Isı Kaybı Hesabı makalemizi inceleyebilir veya sağ altta bulunan Canlı Destek'ten satış temsilcimizle irtibata geçebilirsiniz.  Gerçek Isı ihtiyacınıza uyan ürün seçtiğiniz taktirde ortam istediğiniz şekilde sorunsuz olarak ısınacaktır.

 

Banyom çok büyük ve bana bu banyoyu Havlupan ile ısıtamayacağım söylendi.

 Dekoratif Havlupanlar bölümünde bulunan Tip 21H Dekoratif Havlupan modeline mutlaka göz atınız. Bu model hem panel radyatörler kadar yüksek güç üretmekte hem de havlupan işlevi görmektedir. Bu ürünün birçok ölçüsü içerisinde ihtiyacınız olan Isıl değeri verecek ürünü rahatlıkla bulabileceksiniz.

 

Evimdeki tesisat havlupan takmaya uygun mudur?

 Bütün havlupan ve radyatörlerimizin AKS arası mesafeleri sitemizde belirtilmiştir. İlk defa tesisat çektirecek iseniz, önce sitemizden ürün beğeniniz. Ürün bilgilerinde bulacağınız AKS arası değerini tesisatçınıza bildirip tesisat borularını o mesafeye göre çekmesini isteyiniz. Mevcut bir havlupanınız var ve değiştirmek istiyor iseniz, havlupana giren ve çıkan toplam 2 borunun tam orta merkezlerinden birbirleri arasındaki mesafeyi ölçünüz, AKS arası bu mesafedir. Bu mesafeye uyan ürünü sitemizden seçebilirsiniz. Sizin yaptığınız ölçüm sonucu AKS değeri örneğin 450 mm çıkmış ancak sitemizde buna en yakın ölçü olarak 455 mm AKS ölçüsünü buldunuz. Bu kadar küçük bir fark montaj sırasında size sorun çıkarmayacaktır. Yine de emin olmadığınız hususlarda Satış temsilcimizden destek alabilirsiniz.

 

Banyomda eski tip döküm radyatör var, hiç tesisatımda değişiklik yapmadan Havlupan takabilir miyim?

 Evet, bunun için  "Yandan Girişli Havlupan” kategorisindeki havlupanlarımıza göz atınız. Buradaki ürünler tam sizin için.Dikkat etmeniz gereken, eski radyatörünüzün bağlı olduğu tesisat su giriş çıkış arası mesafenin (AKS Arası) kaç cm olduğudur.  İki boru arasındaki mesafeyi tam boru merkezlerinden ölçtüğünüz zaman çıkan sonuç sizin aks aranızdır. Siparişinizi verirken sistem hata olmaması için sizi AKS arası seçimini yapmaya yönlendirecektir. Eski radyatörünüz halen takılı ise aşağıdaki şekilde AKS arasınızı öğrenebilirsiniz.

Eski Radyatörünüz Panel Radyatör ise,  Önce yüksekliğini ölçünüz. Örneğin yüksekliği 60 cm ise AKS aranız 55 cm'dir, yüksekliği 50 cm ise AKS aranız 45 cm'dir.

Eski Radyatörünüzü döküm radyatör ise, önce yüksekliğini ölçünüz. Örneğin yüksekliği 55 cm ise AKS aranız 50 cm'dir.

 

Aradığım AKS ölçüsünde Havlupan ya da Radyatör bulamadım.

 Bu gibi durumlarda Satış Temsilcimiz ile temasa geçiniz. Online satış sitemizde bulunmayan yüzlerce daha farklı ölçülerde ürün üretmekteyiz, ihtiyacınıza uygun ürünü bu şekilde edinebilirsiniz.

 

Aldığım havlupan ya da radyatörün montajını yapıyor musunuz?

 Hayır, bunun için bir tesisatçı ile görüşebilir veya sitemizde bulacağınız montaj talimatlarına göre ürünü kendiniz monte edebilirsiniz. 

 

Özel Ölçü Havlupan ya da Dekoratif Radyatör üretiyor musunuz?

 Evet , bu gibi taleplerinizde Satış Temsilcimiz ile irtibata geçiniz. Kişisel ihtiyacınız için olduğu gibi Projelerinizde özel ölçü ve alternatif çözümler üretmekteyiz.

 

Banyom yerden ısıtma ve/veya Havlupan için gerekli boru tesisatı yok, beğendiğim havlupanı elektrikli olarak alabilir miyim?

 Her havlupan ve dekoratif havlupanımızın "Ürün Bilgisi” bölümünde elektrikli opsiyonu olup olmadığı bilgisine ve tavsiye edilen elektrik kiti gücü değerine ulaşabilirsiniz. Eğer beğendiğiniz ürün Elektrikli çalışmaya uygun ise ürünün yanında bir de Elektrik Kitleri Kategorisinden beğendiğiniz elektrik kitini satın alabilirsiniz. Kendiniz Monte etmek için gerekli dökümanı Elektrik kitleri bölümünde beğendiğiniz Elektrik Kiti’nin ürün bilgisinde bulacaksınız. Hazır, Elektrikli çalışmaya uygun, elektrik kiti monte edilmiş ürünleri ise "Elektrikli Havlupan” Kategorisinden seçebilirsiniz. Kategoride istediğiniz ürünü bulamadı iseniz, satış temsilcimizle görüşebilirsiniz.

 

Bayilik veriyor musunuz?

 Evet, bu konuda satış temsilcimiz ile temasa geçebilir veya irtibat bilgilerinizi mail yolu ile gönderdiğiniz taktirde sizi hemen arayabiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.