Blog

Göztepe Sevgi Özel Eğitim Anaokulu

22 Mart 2019
Göztepe Sevgi Özel Eğitim Anaokulu

GÖZTEPE SEVGİ ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU

Göztepe Özel Sevgi Anaokulu 1

Mimarların Tercihi Çelik Dekoratif Radyatörler

23 Kasım 2017
Mimarların Tercihi Çelik Dekoratif Radyatörler

Mimarların Tercihi Yeni Trend Dekoratif Radyatörler

 

Modern yapılar artık sizlere çok geniş mekanlar yerine, daha ufak daha kullanışlı ve daha akıllı ortamlar vaad ediyorlar.

Günümüzde ev fiyatları özellikle büyük şehirlerde ateş pahası olunca, insanlar daha ufak ama kullanışlı evlere yöneldiler. 4 +1 geniş salonlu ayrı mutfaklı evlerin yerini, ankastre cihazların olduğu amerikan tipi mutfaklı, dar yatak odalı ve vitrinsiz oturma odalı evler aldı. Duvarlar da buna bağlı olarak ufaldı ve radyatör asılabilecek bölgeler de kısıtlanmış oldu.

 

Binalarda ısı yalıtımı teknolojisi de evrim geçirdi, ısıcamlar, envayi çeşit izolasyonlar vs. derken mekanları ısıtmak ya da ısı kaybını azaltmak çok daha kolay oldu. Kolaydan kasıt, artık daha az enerji harcanarak mekanlar 21 derece civarına çıkarılabiliyor. Tabi unutmamamız gereken bir husus da enerji pahalılığı ve bu teknolojilerin asıl gelişme sebebinin bir zorunluluk olmasıdır.

 

Hal böyleyken ev sahipleri evlerini daha az yer kaplayan, ince dekoratif radyatörler ile ısıtmak istiyorlar. Hatta çoğu evde ölü nokta diye tabir edebileceğimiz kolon arkası ve duvar köşeleri için hem dekoratif hem de yüksek olan dikey radyatörler tercih edilmeye başlandı.

Mekanlara estetik değer katan bu dekoratif radyatörler ayrıca en optimum şekilde ısıtmaktadır. Merkezi sistemlerin yerini kombili bağımsız sistemler alınca da, ev sakinleri ekonomileri ve rahatlıklarını diledikleri derecede ayarlayabilmektedirler.

 

Tasarım radyatör diye de adlandırılan ve mekanlara en optimal şekilde değer katan bu dikey dekoratif radyatörler, önümüzdeki dönemde trend ürün olarak yerini koruyarak, konvansiyonel olarak yaygın olan panel ve alüminyum radyatörlerin yerini alacaktır.

Yandan Girişli Havlupanlar

23 Kasım 2017
Yandan Girişli Havlupanlar

YANDAN GİRİŞLİ HAVLUPANLAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Son yıllarda gittikçe popüler olan, özellikle banyo ve mutfaklarınızda, aynı zamanda evinizin birçok mekânında kullanılan bir ürün hakkında size önemli bilgiler vereceğiz.

Havlupan, Havlupan Radyatör, Banyopan, Havluluklu Radyatör veya Havlu ısıtıcısı olarak bilinen bu ürün evimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Fonksiyonel özelliklerinin yanında çarpıcı estetik unsuru evinize değer katmakta göze hoş gelen dizaynlarla her ortama sıcaklık getirmektedir.

Öncelikle kendimize şu soruyu sormalıyız; Niye bir havlupana sahip olmalıyız?

Bunun cevabı aslında basittir. Kim banyodan sonra sıcak bir havluya sarınmak istemez ki?

Havlupan radyatörler estetik görünümü ile banyo, mutfak ve tercihinize göre evinizin diğer odalarında ihtiyacınız olan ısıl kapasiteyi karşılamakta ve çamaşırlarınızın hızlı kurutulmasını sağlamaktadır. Bu nedenle havlupan radyatörler tasarım olarak farklı modellerde ve ölçülerde üretilmektedir.

Havlupanlar krom kaplı ve beyaz renkli olarak yaygın olarak kullanılsa da farklı renklerde üretilebilir ve bu da size banyonuzla uyumlu bir ısıtıcıyı kullanma lüksü sağlayabilir. İstenilen ölçülerde üretilmesi ise kullanıcıya sınırsız çözümler üretebilme lüksü vermektedir.

Havlu ve bornozlarınızın sürekli ıslak ya da nemli kalması bakteri ve mantar oluşumuna sebebiyet verir.

Banyonuzda kullanacağınız sıcak bir havlupan size ve ailenize zarar verebilecek nemi seven bakteri ve mantar oluşumunu önleyecektir.

Radiva olarak sizlere sitemizde, onlarca farklı havlupan modelleri , yüzlerce farklı havlupan ölçüleri sunmaktayız.

Her bütçeye uygun havlupan fiyatları ve radyatör fiyatları’nın bulunduğu en geniş ürün yelpazesi sizleri bekliyor.

YANDAN GİRİŞLİ HAVLUPAN SEÇİMİNDE, KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Akla gelebilecek ilk sorulardan biri Havlupanınızın banyonuzu, mutfağınızı veya odanızı efektif bir şekilde ısıtıp ısıtamayacağıdır. Bu nedenle havlupan seçerken mamulün ısıl değerlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Mekanın büyüklüğüne göre ısıl kapasitesi yeterli olan model ve ölçüleri seçmeniz önemlidir.

Bütün ürünlerimizin ısıl değerleri hem Watt hem de Kcal/h olarak verilmiştir.

Herhangi bir ürün kategorisini seçtiğinizde yan tarafta filtre bölümü aktif olmaktadır.

Filtre bölümünden ihtiyacınız olan ısıl kapasiteye göre en uygun ürünü seçebilir, arzu ederseniz Beyaz / Krom / Antrasit boya gibi farklı yüzey kaplamalı havlupan ve radyatörleri filtreleyebilir ve yüzlerce havlupanve radyatör arasından ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun ürünü belirleyebilirsiniz.

Banyomutfak veya odalarınız için ihtiyacınız olan ısıl kapasiteyi bilmiyor musunuz?

Bunun için Isı Kaybı Hesabı adlı makalemizden yararlanabilirsiniz.

Yandan Girişli Havlupan seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de ürünlerin aks arası mesafesidir. Aks arası, havlupan ya da radyatörünüzün su giriş ve çıkış diş merkezleri arası mesafedir. Alacağınız havlupanın mevcut tesisatınıza uygun Aks ölçüsünde olması gerekmektedir.

Yandan girişli havlupanlar özellikle evindeki mevcut tesisatı değiştirmeden eski döküm veya panel radyatörünü değiştirip havlupan kullanmak isteyen müşterilerimiz için tasarlanmıştır. Bu gibi tesisatlar havlupana, aynı döküm radyatör ve panel radyatörde olduğu gibi yandan giriş yapmaktadır.

İlk yapmanız gereken mevcut tesisatınızın iki boru (su giriş - su çıkış) arasındaki mesafeyi ölçmenizdir. Örneğin, ölçüm yaptınız ve milimetre cinsinden iki boru merkezi arasındaki mesafe 500 mm çıktı. Bu standart yandan girişli havlupanlar için üretilen aks arasıdır ve sitemizden alacağınız yandan girişli havlupan mevcut tesisatınıza uygundur.

Eğer ölçümünüz sonucunda +-5 mm'den daha farklı bir değer çıkmış ise lütfen satış temsilcimizle irtibata geçin ve tam sizin aks ölçünüze uyan yandan girişli havlupanı üretelim.

Sahip olduğunuz havlupanı veya radyatörü asla kimyasal madde ile temizlemeyin, nemli bir bez gerekli temizliği yapmanız için yeterli olacaktır.

Ürün bilgisi bölümü altında cevaplarını bulamadığınız sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret ediniz.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bütün sorularınızın cevapları için satış temsilcilerimiz sizleri bekliyor.

Günümüzde Havlupan

23 Kasım 2017
Günümüzde Havlupan

Günümüzde Havlupan 

Banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimlerden "banyo”, yapı sektörünün en çok üzerinde çalıştığı ve çözümler ürettiği en önemli mekandır. Özellikle yurtdışında eskiden banyolar, içinde küvet olan odalar olarak tanımlanmaktaydı. Günümüzde banyolar küvetten başka birçok ekipmanı içinde barındırmaktadır. Bunların başında standart havlupan, dizayn havlupan ve dekoratif havlupanlar banyolarınıza kattığı estetik ve konfor duygusu ile en ön sırayı almaktadır.

 

 

Havlupanların ilk versiyonları en yaygın olarak hidrolik sistemlerde kullanılmaktaydı. Günümüzde elektrikli havlupanlar gittikçe yaygınlaşmaktadır. Ayrıca havlupanlar günümüzde sadece banyolarda sınırlı kalmayarak, diğer ıslak mekanlarda, örneğin mutfaklarda da yerlerini almaya başladılar. Günümüz kullanıcıları, estetiğin ve işlevselliğin yollarının kesiştiği havlupanlara mutfaklarında ve antrelerinde de yer vermektedirler.

 

Banyonuz da yatak odanız ve salonunuz gibi sanatsal dokunuşları yansıtacağınız bir mekan olabilir. Banyonuzun genel konseptine uygun seçeceğiniz bir dizayn havlupan ortamı tek düze görünümden uzaklaştıracaktır. Bu seçimi yaparken göz ardı edemeyeceğiniz diğer bir husus ise işlevselliktir. Mekanın hacmine gore en verimli ısıl kapasiteye sahip havlupanı seçmeniz çok büyük önem taşır.

 

Günümüzde havlupanlar çok farklı hammaddeler kullanılarak üretilebilmektedir. En yaygın olarak çelik, paslanmaz çelik ve alimünyumdan yapılmış modeller mekanlarda yerini bulmaktadır.

Estetiği banyolara taşıma düşü yaratıcılıkta sınır tanımayan dizaynırlara geniş bir çalışma alanı yaratmış ve bunun doğal sonucu olarak dizayn havlupanlar çeşitlilik açısından çok geniş bir yelpazeye ulaşmıştır.

Havlupanlar Hakkında

23 Kasım 2017
Havlupanlar Hakkında

HAVLUPANLAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Son yıllarda gittikçe popüler olan, özellikle banyo ve mutfaklarınızda, aynı zamanda evinizin birçok mekânında kullanılan bir ürün hakkında size önemli bilgiler vereceğiz.

Havlupan, Havlupan Radyatör, Banyopan, Havluluklu Radyatör veya Havlu ısıtıcısı olarak bilinen bu ürün evimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Fonksiyonel özelliklerinin yanında çarpıcı estetik unsuru evinize değer katmakta göze hoş gelen dizaynlarla her ortama sıcaklık getirmektedir.

Öncelikle kendimize şu soruyu sormalıyız; Niye bir havlupana sahip olmalıyız?

Bunun cevabı aslında basittir. Kim banyodan sonra sıcak bir havluya sarınmak istemez ki?

Çelik Dekoratif Radyatörler Hakkında

23 Kasım 2017
Çelik Dekoratif Radyatörler Hakkında

ÇELİK DEKORATİF RADYATÖRLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Yüksek ısıl verimi ve estetik görüntüsü ile eski panel ve döküm radyatörlerin yerini alan, son yıllarda gittikçe popüler olan, yeni trend  dekoratif radyatörler hakkında size önemli bilgiler vereceğiz.

Dekoratif radyatör, yatay radyatör, dikey radyatör, estetik radyatör olarak da bilinen bu ürün evimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Yüksek ısıl verimi yanında çarpıcı estetik unsuru evinize değer katmakta göze hoş gelen tasarımı ile her ortama sıcaklık getirmektedir.

 

Kataforez boya teknolojisi ile üretilen dekoratif radyatörlerimiz Türkiye'de üretilen en uzun ömürlü radyatörlerden olup 10 sene garanti süresine sahiptir.

Dekoratif radyatörler estetik görünümü ile odalarınızda, iş yerinizde, restaurantlarda, hastanelerde, spalarda ve birçok farklı mekanda ihtiyaç duyacağınız  ısıl kapasiteyi karşılarken iç mimarinize en uygun farklı ölçülerde üretilmektedir.

Dekoratif radyatörler beyaz renkli olarak yaygın olarak kullanılsa da farklı renklerde üretilebilir. Antrasit renk günümüzde en popüler olan renklerin başında gelmektedir.

Radiva olarak sizlere sitemizde, birçok farklı dekoratif radyatör modelleri , onlarca farklı dekoratif radyatör ölçüleri sunmaktayız.

Her bütçeye uygun dekoratif radyatör fiyatları ve en geniş ürün yelpazesi sizleri bekliyor.

DEKORATİF RADYATÖR SEÇİMİNDE, KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Akla gelebilecek ilk sorulardan biri dekoratif radyatörünüzün odanızı,  efektif bir şekilde ısıtıp ısıtamayacağıdır. Bu nedenle dekoratif radyatör seçerken mamulün ısıl değerlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Mekanın büyüklüğüne göre ısıl kapasitesi yeterli olan model ve ölçüleri seçmeniz önemlidir.

Bütün ürünlerimizin ısıl değerleri hem Watt hem de Kcal/h olarak verilmiştir.

Herhangi bir dekoratif radyatör kategorisini seçtiğinizde yan tarafta filtre bölümü aktif olmaktadır.

Filtre bölümünden ihtiyacınız olan ısıl kapasiteye göre en uygun ürünü seçebilir, arzu ederseniz Beyaz / Antrasit boya gibi farklı yüzey kaplamalı dekoratif radyatörü filtreleyebilir ve onlarca farklı dekoratif radyatör tip ve ölçüleri arasından ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun ürünü belirleyebilirsiniz.

Odalarınız için ihtiyacınız olan ısıl kapasiteyi bilmiyor musunuz?

Bunun için Isı Kaybı Hesabı adlı makalemizden yararlanabilirsiniz.

Dekoratif radyatör seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de ürünlerin aks arası mesafesidir. Aks arası, radyatörünüzün su giriş ve çıkış diş merkezleri arası mesafedir. Alacağınız dekoratif radyatörün mevcut tesisatınıza uygun aks ölçüsünde olması gerekmektedir.

Aks arası mesafe ısıtma tesisatının iki boru (su giriş ve su çıkış) arasındaki mesafeyi tam boru ortalarından ölçtüğünüzde çıkan değerdir.

Dekoratif radyatörlerin fotoğraflarından ve teknik resimlerinden de göreceğiniz üzere, su giriş ve çıkış noktaları standart panel ve döküm radyatörlerden farklılık arz edebilmektedir.

 

Bu sebeple, özellikle tesisatınız henüz yapılmadı ise beğendiğiniz dekoratif radyatör aks aralarını tesisatçınıza bildiriniz ve bu aks aralarına göre tesisatı çekmesini isteyiniz.

 

Hali hazırda bir tesisatınız var ise, aks arası mesafenizi ölçüp bize bildiriniz, birçok müşterimiz için kendilerine özel aks arası mesafeye uygun ürün üretmekteyiz. Bunun için satış temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Sahip olduğunuz dekoratif radyatörü asla kimyasal madde ile temizlemeyin, nemli bir bez gerekli temizliği yapmanız için yeterli olacaktır.

Cevaplarını bulamadığınız sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret ediniz.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bütün sorularınızın cevapları için satış temsilcilerimiz sizleri bekliyor.

Dekoratif Havlupanlar

23 Kasım 2017
Dekoratif Havlupanlar

DEKORATİF HAVLUPAN VE RADYATÖRLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Son yıllarda gittikçe popüler olan, özellikle banyo ve mutfaklarınızda, aynı zamanda evinizin birçok mekânında kullanılan bir ürün hakkında size önemli bilgiler vereceğiz.

Dizayn Radyatör, Dekoratif Radyatör, Havlupan, Havlupan Radyatör, Banyopan, Havluluklu Radyatör veya Havlu ısıtıcısı olarak bilinen bu ürün evimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Fonksiyonel özelliklerinin yanında çarpıcı estetik unsuru evinize değer katmakta göze hoş gelen dizaynlarla her ortama sıcaklık getirmektedir.

Öncelikle kendimize şu soruyu sormalıyız; Niye bir dizayn havlupana veya dizayn radyatöre sahip olmalıyız?

Bunun cevabı aslında basittir. Kim banyodan sonra sıcak bir havluya sarınmak istemez ki?

Ya da kim banyo ya da iç mekanına daha uygun, kendi zevkini yansıtan farklı bir tasarıma sahip olmak istemez ki? Üstelik bu tasarım banyo ya da odalarınızın ihtiyacı olan ısıyı sağlıyor.

Dizayn havlupan ve dizayn radyatörler estetik görünümü ile banyo, mutfak ve tercihinize göre evinizin diğer odalarında ihtiyacınız olan ısıl kapasiteyi karşılamakta ve çamaşırlarınızın hızlı kurutulmasını sağlamaktadır. Bu nedenle dizayn radyatörler tasarım olarak farklı modellerde ve ölçülerde üretilmektedir.

Dizayn havlupan ve radyatörler krom kaplı ve beyaz renkli olarak yaygın olarak kullanılsa da farklı renklerde üretilebilir ve bu da size banyonuzla uyumlu bir ısıtıcıyı kullanma lüksü sağlayabilir. Son günlerde antrasit havlupan ve antrasit dizayn havlupanlar şık görünümleri ile ön plana çıkmaktadır. 

Havlu ve bornozlarınızın sürekli ıslak ya da nemli kalması bakteri ve mantar oluşumuna sebebiyet verir.

Banyonuzda kullanacağınız sıcak bir dizayn havlupan size ve ailenize zarar verebilecek nemi seven bakteri ve mantar oluşumunu önleyecektir.

Radiva olarak sizlere sitemizde, onlarca farklı dizayn havlupan ve radyatör modelleri , yüzlerce farklı dizayn havlupan ve radyatör ölçüleri sunmaktayız.

Her bütçeye uygun dizayn havlupan fiyatları ve radyatör fiyatları’nın bulunduğu en geniş ürün yelpazesi sitemizde sizleri bekliyor.

DİZAYN HAVLUPAN SEÇİMİNDE, KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Akla gelebilecek ilk sorulardan biri dizayn havlupanınızın banyonuzu, mutfağınızı veya odanızı efektif bir şekilde ısıtıp ısıtamayacağıdır. Bu nedenle havlupan seçerken mamulün ısıl değerlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dizayn Havlupan ve Radyatör Isıl Kapasiteleri

Mekanın büyüklüğüne göre ısıl kapasitesi yeterli olan model ve ölçüleri seçmeniz önemlidir.

Bütün ürünlerimizin ısıl değerleri hem Watt hem de Kcal/h olarak verilmiştir.

Herhangi bir ürün kategorisini seçtiğinizde yan tarafta filtre bölümü aktif olmaktadır.

Filtre bölümünden ihtiyacınız olan ısıl kapasiteye göre en uygun ürünü seçebilir, arzu ederseniz Beyaz / Krom / Antrasit boya gibi farklı yüzey kaplamalı dizayn havlupan ve radyatörleri filtreleyebilir ve yüzlerce havlupan ve radyatör arasından ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun ürünü belirleyebilirsiniz.

Banyomutfak veya odalarınız için ihtiyacınız olan ısıl kapasiteyi bilmiyor musunuz?

Bunun için Isı Kaybı Hesabı adlı makalemizden yararlanabilirsiniz.

Dizayn Havlupan ve radyatör seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de ürünlerin aks arası mesafesidir. Aks arası, havlupan ya da radyatörünüzün su giriş ve çıkış diş merkezleri arası mesafedir. Alacağınız dizayn havlupanın mevcut tesisatınıza uygun Aks ölçüsünde olması gerekmektedir.

Yine bunun için evinizdeki, dizayn havlupana uygun çekilmiş ısıtma tesisatının iki boru (su giriş ve su çıkış) arasındaki mesafeyi tam boru ortalarından ölçünüz. Bu sizin aks arası mesafenizdir.

Örneğin, ölçüm yaptınız ve milimetre cinsinden iki boru arasındaki mesafe 455 mm çıktı. Sitemizin filtre bölümünden Aks arası 455 mm olan filtre seçeneğini tıklayın. Artık size en uygun model ve ölçüdeki havlupanı belirleyebilirsiniz.

Evinizde havlupana veya radyatöre uygun bir tesisat henüz yapılmadı ise, öncelikle ihtiyacınız olan ısı miktarına uygun ürünü belirleyin. Ürün detaylarında belirttiğimiz aks arasını tesisatçınıza bildirin ve bu ürüne uygun tesisat çekmesini isteyin.

Sahip olduğunuz dizayn havlupanı veya radyatörü asla kimyasal madde ile temizlemeyin, nemli bir bez gerekli temizliği yapmanız için yeterli olacaktır.

Cevaplarını bulamadığınız sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret ediniz.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bütün sorularınızın cevapları için satış temsilcilerimiz sizleri bekliyor.

Elektrikli Havlupanlar Hakkında

23 Kasım 2017
Elektrikli Havlupanlar Hakkında

ELEKTRİKLİ HAVLUPAN VE RADYATÖRLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Son yıllarda gittikçe popüler olan, özellikle banyo ve mutfaklarınızda, aynı zamanda evinizin birçok mekânında kullanılan bir ürün hakkında size önemli bilgiler vereceğiz.

Elektrikli Havlupan, elektrikli dekoratif havlupan, elektrikli dekoratif radyatör, elektrikli havlu ısıtıcıelektrikli havlu kurutucuelektrikli havluluk ve elektrikli banyopan olarak da bilinen bu ürün evimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Fonksiyonel özelliklerinin yanında çarpıcı estetik unsuru evinize değer katmakta göze hoş gelen dizaynlarla her ortama sıcaklık getirmektedir.

Öncelikle kendimize şu soruyu sormalıyız; Niye bir elektrikli havlupana sahip olmalıyız?

Bunun cevabı aslında basittir. Kim banyodan sonra sıcacık bir havluya sarınmak istemez ki?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.