ISIL GÜÇ HESABI

Dekoratif Radyatör, Alüminyum Radyatör ve Havlupanlar için Isı Kaybı Hesabı

Almayı düşündüğünüz dekoratif radyatör, Alüminyum radyatör ve havlupanlar için ihtiyacınız olacak Isı miktarını hesaplama ile ilgili pratik bilgiler vereceğiz.

Sitemizde gördüğünüz bütün ürünlerin ısıl güçleri ürün detaylarında ve birçok ısı rejiminde yer almaktadır.

Beğendiğiniz radyatör veya havlupana hızlı ulaşabilmek için, masaüstü bilgisayardan bağlanıyor iseniz ekranınızın hemen solunda, mobil cihazdan bağlanıyor iseniz hemen üstteki FİLTRE menüsünden, birazdan hesaplayacağınız ısı gücüne göre ürünlerimizi filtreleyebilirsiniz.

Sayfamızda İl seçimini, ısınma sisteminizi ve oda ölçülerini girerek sistemimize hesaplatabileceğiniz gibi, aşağıdaki açıklamalardan faydalanarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Isı gücünü sistemimize hesaplattığınızda, sizlere bu ısı gücünü veren radyatörleri de otomatik filtreleyerek hemen aşağıda sunuyoruz.

Şimdi, ürünümüzü kullanmak istediğiniz mekan için ne kadar ısıl güce ihtiyacınız olduğunu hesaplayacağız.

Pratik Isı Kaybı Hesabı

Burada vereceğimiz ısı kaybı hesabı, ihtiyacınız olan ısıl gücü Kcal/h cinsinden ve yaklaşık olarak hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikle ısıtılacak mekanın oturum alanı hesaplanmalı ve yükseklikle çarpılarak toplam hacim bulunmalıdır.

Daha sonra ısıtılacak mekanın bölge durumuna göre aşağıdaki değerlerden biri seçilmelidir. (Bulunduğunuz şehrin hangi ısı bölgesinde bulunduğunu makalenin sonunda bulacaksınız)

1. Bölge = 20 kcal/ /hm3

2. Bölge = 35 kcal/ /hm3

3. Bölge = 50 kcal/h /m3

4. Bölge = 60 kcal/h /m3

Örnek: Isıtılacak alan 4x6= 24m2'lik bir oda ve yüksekliği de 2,9 metre olsun

4x6x2,9= 69,6

İstanbul'da olduğumuzu farz edelim, ısı bölgesi 2 olacaktır ve değer 35 kcal/h /m3 olarak alınacaktır.

69,6x35 = 2.436 Kcal/h

Sitemizden seçeceğiniz alüminyum radyatör, havlupan, dizayn havlupan, dekoratif havlupan ya da çelik dekoratif radyatörlerin ürün detaylarında kcal/h cinsinden verdiği ısıl gücün yukarıda bulduğumuz örnek 2.436 kcal/h 'i karşılaması gerekmektedir.

Isı Bölgeleri

1. Isı Bölgesi

Adana, Antalya, Aydın, Hatay, İzmir, Osmaniye, Ayvalık, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Mersin, Bodrum, Datça, Köyceğiz, Milas, Gökova

2. Isı Bölgesi

Adapazarı, Adıyaman, Amasya, Artvin, Balıkesir, Bartın, Batman, Bozkurt (Kastamonu), Bursa, Çanakkale, Çatalzeytin (Kastamonu), Cide (Kastamonu), Denizli, Diyarbakır, Doğanyurt (Kastamonu), Düzce, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hopa, İnebolu (Kastamonu), İstanbul, Kahramanmaraş, Abana (Kastamonu), Kilis, Kocaeli, Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ,Trabzon,Zonguldak

3. Isı Bölgesi

Afyon, Aksaray, Ankara, Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Dursunbey (Balıkesir), Elazığ, Eskişehir, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Korkuteli (Antalya), Kütahya, Malatya, Merzifon (Amasya), Nevşehir, Niğde, Pozantı (Ankara), Tokat, Tosya (Kastamonu), Tunceli, Ulus (Bartın), Uşak

4. Isı Bölgesi

Afşin (Kahramanmaraş), Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Elbistan (Kahramanmaraş), Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Göksun (Kahramanmaraş), Hakkari, Kars, Kastamonu, Kayseri, Keles (Bursa), Kığı (Bingöl), Mesudiye (Ordu), Muş, Pülümür (Tunceli), Sivas, Solhan (Bingöl), Şebinkarahisar (Giresun), Uludağ (Bursa), Van, Yozgat

ODA İÇİNDEKİ RADYATOR SAYISI
ODA ENİ GİRİNİZ(Metre)
ODA BOY GİRİNİZ(Metre)
ODA TAVAN GİRİNİZ(Metre)

Alüminyum Radyatörler Seçim Yapınız Seçim Yapınız
Çelik Dekoratif Radyatörler Seçim Yapınız Seçim Yapınız

hakkımızda

RADİVA’yı, 2000 yılında, butik havlupan ve radyatör sektöründe yüksek mamül ve servis kalitesini hedefleyerek kurduk.
Radiva olarak, estetik modeller ile yeni alışkanlık ve ihtiyaçlarımızın yaşam düzenlerimize ne şekilde etki edeceğinin dekoratif pusulasını çıkarıyoruz.
Dinamik bir şirket olarak, çelik havlupan, paslanmaz çelik havlupan, çelik dekoratif radyatör, boru gizleme kılıfları ve bunları tamamlayan vanalarımız ile gelişen günlük ihtiyaçlarınıza en yüksek kalite ile cevap vermeyi hedefliyoruz.
Aynı zamanda merkezi sistemden bağımsız olarak kullanılabilen elektrikli Havlupan ve elektrikli radyatörlerimiz ile oldukça iddialıyız.
Müşteri odaklı satış anlayışımız ve yüksek servis kalitesini mümkün kılan organizasyonumuz, etkin bir satış ağını kısa bir sürede yaygınlaştırmayı başarmamızı sağladı. Batı Avrupa başta olmak üzere, pek çok yutdışı noktasında haklı bir tanınmışlığa sahibiz.
Ürettiğimiz veya kendi kalite anlayışımız ile ürettirdiğimiz Havlupan ve radyatörlerimizin %70’ini yurt dışına, %30’unu da yurt içine satmaktayız.
RADİVA markamız ile, 2013 yılından itibaren kentsel dönüşüm sürecinde büyüyen inşaat sektöründe varlığımızı hissettirmeye başladık. Estetiği ve işlevselliği yaşam alanlarınız için birleştiren havlupan ve dekoratif radyatörlerimiz Türkiye genelinde inşaa edilen seçkin binaların öncelikli tercihi hale gelmeye başladı.
Hem teknik özellikleri hem de estetik tasarımlarıyla yaşam alanlarına sıcak detaylar katan Radiva radyatörleri ısınma eylemine yeni bir yorum getirmeyi başardı.
Tasarım ağırlıklı firmaların sektöre marjinal fayda kattığı gerçeği yaptığımız işe her zaman ışık tutmuştur.
Sitemizi ziyaret ederken, yaşam alanlarınıza prestij katmak amacıyla, tecrübeli ve yenilikçi ekibimiz tarafından hazırlanan mamullerimiz size eşlik edecek.

İletişim
444 7 937
Merkez / Showroom : Esenyalı Mah. E-5 Yanyol Cad. Varyap Plaza No:61 D:178 Pendik / İstanbul / Türkiye Posta Kodu:34404
Depo : KOBİ OSB Köseler Mahallesi 22. Sok No: 43 DİLOVASI / KOCAELİ
info@radiva.com.tr
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
Maximum World Bonus Visa Master Card
Radiva Logo
Etbis Doğrulama